fbpx

9 Najlepszych Specjalistów od Marketingu w 2020 roku

admin 2020-08-06 0 Comments

Mamy przywilej żyć w czasach, w których przepływ informacji i łatwy do nich dostęp powoduje, że nauka nigdy nie była tak prosta i przyjemna. W dobie internetu i wszystkich portali społecznościowych możemy śledzić poczynania wielu ciekawych ludzi.

Sam od kilku lat obserwuję działania kilku osób dotyczące marketingu oraz bycia przedsiębiorcą online. Wiele się od nich nauczyłem i dlatego dzielę się z Tobą moją listą 9 najciekawszych osób w Polsce, które są ekspertami w dziedzinie marketingu i działania w internecie.

Lista 9 Najlepszych Specjalistów od Marketingu i Działania w Internecie (kolejność alfabetyczna):

Maciej-Aniserowicz

Maciej Aniserowicz, czyli były programista i rekordzista Polski (o ile nie Europy) jeżeli chodzi o wielkość sprzedaży w pojedynczej kampanii. Jego Program DNA wygenerował w 2019 roku ponad siedmiomilionową sprzedaż. Ponadto Maciej jest propagatorem inicjatywy Slowbiz – biznesu powoli.

Ode mnie: Maciejowi i jego podejściu slowbiz zawdzięczam prowadzenie tego bloga oraz zmianę kursu w mojej działalności.

Wojciech Bizub

Wojciech Bizub, jak sam o sobie mówi, to magik marketingu. Po prostu specjalista w swoim fachu. Swoim podejściem na każdym kroku pokazuje, że wie co robi. Wiedza, którą się dzieli na Instagramie, Facebooku czy Podcaście, pomimo tego, że zaawansowana, jest podana w przystępny i zrozumiały sposób.

Ode mnie:  Jestem Wojtkowi bardzo wdzięczny za to, że zgodził się na udzielenie mi wywiadu kiedy startowałem z moim kanałem na YouTube. Bardzo dobrze wspominam to spotkanie, wiele mnie nauczyło.

Mirek-Burnejko

Mirek Burnejko to przedsiębiorca z krwi i kości. Aktualnie prowadzi 5 firm (m.in. Chmurowisko oraz Akademia.pl). Poszukując prostych rozwiązań, osiąga spektakularne wyniki. A to wszystko dokumentuje na swoim kanale YouTube, Instagramie oraz blogu. Ucząc się od niego (nawet tylko tego, co udostępnia za darmo), można zaoszczędzić sporo czasu i zarobić sporo pieniędzy, korzystając z prostych narzędzi typu Nozbe oraz Dokumenty Google.

Ode mnie: Mirek pokazał mi na swoim przykładzie, że do wielkich celów dochodzi się małymi kroczkami.

Adrian_Gorzycki

Adrian Gorzycki – przedsiębiorca, twórca kanału Przygody Przedsiębiorców, według mnie najlepszego w tematyce rozmów biznesowych w Polsce. Adrian propaguje wśród przedsiębiorców podejście, że Internet to nie szansa, ale wręcz konieczność. Bardzo dobrze i ciekawie prowadzi rozmowy ze swoimi gośćmi. Pokazuje też jak w efektywny sposób wykorzystać i spieniężyć zasięgi, jakie dają YouTube i inne media społecznościowe.

Ode mnie: Miałem okazję przeprowadzić z Adrianem prawie 1,5-godzinny wywiad i to ile z niego wyniosłem, odnośnie sposobu przeprowadzania rozmowy i przygotowania do niej, przerosło moje oczekiwania.

Marek-Jankowski

Marek Jankowski to autor najdłużej prowadzonego podcastu biznesowego w Polsce. Spektrum gości i tematów, jakie przewinęły się w jego audycjach, jest trudne do ogarnięcia. Jest to niesamowita skarbnica wiedzy – zarówno dla początkujących przedsiębiorców jak i dla tych zaprawionych w boju.

Ode mnie: Podcast Marka subskrybuję od kilku lat i przejechał już ze mną kilka tysięcy kilometrów – nic tak dobrze nie wypełnia czasu w samochodzie.

Rafał-Mazur

Rafał Mazur jest typowym przedstawicielem branży marketingowej – trenerem mentalnym, który pomaga poukładać przedsiębiorcy podejście do życia i biznesu, dzięki czemu ten może później polepszać swoje wyniki. Rafał prowadzi blog zenjaskiniowca.pl, gdzie dekonstruuje podejście i taktyki ludzi sukcesu z różnych branży (m.in. sportu, biznesu).

Ode mnie:  Rafała śledzę od dłuższego czasu. Jego wystąpienie na konferencji 7 marca 2020 roku (pamiętny slajd o tym jak powstaje rzeźba, czyli tworzenie poprzez usuwanie) przestawił moje podejście do wielu tematów.

Marcin-Osman

Marcin Osman jest ambasadorem GaryVee w Polsce oraz karabinem maszynowym w kwestii szybkości działania i wdrażania pomysłów. Działając w teoretycznie najnudniejszej branży, jaką można sobie wyobrazić (sprzedaż i wydawanie książek), pokazał, że wszystko zależy od odpowiedniego podejścia do tematu.

Ode mnie: Bezpośredniość oraz szybkość działania Marcina pokazała mi jak wiele czasu tracę, często na niepotrzebne analizy.

Bartek-Popiel

Bartek Popiel to człowiek procedura, w dobrym tego słowa znaczeniu. Bardzo pozytywna osoba, pełna energii, którą zaraża innych. Korzystając z jego kursu Liczy Się Czas, znacząco poprawiłem wydajność oraz zwiększyłem liczbę ukończonych projektów.

Ode mnie: Ogrom wiedzy, którą Bartek serwuje w darmowych treściach, jest bardziej kompletny i wartościowy niż niejeden płatny kurs, jaki można dostać na rynku.

Michał Szafrański – bloger i podcaster. Skupia się, co prawda, głównie na tematyce pieniędzy – ich oszczędzaniu i pomnażaniu. Natomiast gdyby nie umiejętności marketingowe, to nie osiągnąłby chyba najlepszego wyniku sprzedażowego w Polsce. Mowa o książce Finansowy Ninja, którą Michał samodzielnie wydał.

Ode mnie: Podcast, a później książka Michała, otworzyły mi oczy na pewne rzeczy i sprawiły, że zacząłem bardziej dbać o swoje finanse, w każdym wymiarze.

Podsumowanie

Tak prezentuje się moja lista osób, od których się uczę, czerpię inspiracje i które podziwiam. 

A jak wyglądałaby Twoja lista ekspertów marketingu internetowego?

Podziel się nią w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *